Ką Pamatyti Palangoje?

Palanga yra jaukus pajūrio kampelis Šiaurės Lietuvoje. Labiausiai jis garsėja nuostabiu Gintaro muziejumi ir vaizdinga prieplauka. Šiame trumpame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius dalykus, kurie verti kiekvieno turisto dėmesio. Taip pat, jeigu ieškote informacijos ir domina apartamentų nuoma Palangoje, pateiksime porą pasiūlymų, kur apsistoti. 

Palanga yra viena iš labiausiai šeimai tinkamų vietų, kurioje turėtų apsilankyti kiekvienas! Pramogos mažiems vaikams, kavinių ir restoranų platus pasirinkimas, nuostabus paplūdimys ir daug pramogų vilioja kiekvieną. Palanga – tikrai puiki vieta bet kokio amžiaus žmonėms, rasite ir SPA, paplūdimius, vešlius miškus bei žavingą kraštovaizdį.

1. Palangos gintaro muziejus

Ne paslaptis, kad Gintaro muziejus yra populiariausia turistų traukos vieta Palangoje. Tai nuostabi vieta tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Palangos gintaro muziejus įsikūręs restauruotuose XIX amžiaus rūmuose! Šis naujojo amžiaus Renesanso pastatas išdidžiai stūkso Palangos botanikos sodo centre.

Kodėl gintaras? Gintaras iš esmės yra suakmenėjusi medžio derva, kuri susidarė prieš milijonus metų. Baltijos gintaras yra giliai įsipainiojęs į Lietuvos istoriją ir mitologiją. Jis visada buvo gerbiamas dėl savo grožio ir manyta, kad turi gydomųjų savybių.

Gintaras yra nepaprastai svarbi Lietuvos kultūros dalis. 

2. Palangos botanikos parkas

Parko istorija yra senesnė nei Tiškevičių rūmų. Tai datuojama jau nuo 1840 m., kai prancūzų sodininkystės specialistai atvežė daugiau nei 500 augalų rūšių. Viena iš garsiausių šio parko skulptūrų yra Eglė – Žolinių žalčių karalienė. Ji yra svarbi baltų mitologijos veikėja.

Palangos botanikos parkas ir sodas sudaro gintaro muziejų supančią teritoriją. Tai laikoma vienu gražiausių parkų pajūrio Lietuvoje.

3. Palangos tiltas

Palangos tiltas – tai viena populiariausių Palangos vietų.

Palangos tiltas yra pačiame miesto centre esančio Palangos paplūdimio viduryje. Jei eisite Jono Basanavičiaus gatve, nesunkiai jį pamatysite. 

L formos tiltas tęsiasi per ketvirtį mylios į Baltijos jūrą. Tai itin populiari vieta pasivaikščioti. Tačiau, čia gali pasidaryti gana vėjuota ir šalta! Visgi Lietuva nėra šilčiausias kraštas. Patartina pamatyti tiltą prieš pat saulėlydį, iš kurio atsiveria spalvingi vaizdai. 

4. Jono Basanavičiaus gatvė

Pasivaikščiojimas J. Basanavičiaus gatve yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia nuveikti Palangoje. Tai viena seniausių Palangos vietų. Kai kurie viešbučiai turi daugiau nei 100 metų istoriją, tačiau taip pat atsiranda vis daugiau naujų restoranų ir barų.

Ši gatvė iš esmės yra Palangos komercinis centras. Apstu turistinių parduotuvių, restoranų, barų ir kavinių. Be to, daug pramogų vaikams! 

5. Palangos paplūdimiai

Palangos paplūdimiai yra gyvi, turistiški ir įdomūs! Rasite švarias balto smėlio pakrantes, apsuptas tankių miškų ir kopų. Taip pat yra paplūdimio restoranas, kuriame galite įsigyti gėrimų ir išsinuomoti poilsio kėdes. 

6. Birutės kalnas

Birutės parkas yra viena geriausių lankytinų vietų Palangoje. Jis įsikūręs šimtmečių senumo pušyne, o įspūdingiausias objektas yra Birutės kalnas. Tai yra istorinė vieta. Dar IX amžiuje tai buvo kuršių žemė. Vėliau pagonys naudojo šią žemę šventovės ir observatorijos statybai. Jie žemę pavadino kunigės Birutės vardu. Ji buvo antroji didžiojo kunigaikščio Kęstučio žmona ir legendinio Vytauto motina. Legendos byloja, kad ji palaidota šio kalno viršūnėje.

Dažniausiai, kainos svyruoja nuo 50 iki 150 ar daugiau eurų už naktį, priklausomai nuo apartamentų tipo, vietovės, apsistojimo trukmės. 

Rekomenduojame perskaityti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *