Kaunas –užsienio gyventojo akimis!

Atrodo, kad regiono turizmo kūrėjai niekada neturėjo problemų, nes mieste galima nemažai pamatyti istorijos ir pagaliau pažvelgti į tai kam įprastai nerastumėte laiko – Istoriją.

Pastaruoju metu Kaunas vis labiau pabrėžė savo narystę Hanzos sąjungoje, prisimindami, kad tai vienintelis Lietuvos miestas, kuris priklauso buvusiai 185 šalių 16 šalių sąjungai.

2022 m. miestas nusprendė reikalauti Europos kultūros sostinės vardo – ir jį gavo.

14 vietų, kurias verta aplankyti Kaune

Kauno pilis

Kauno pilis (Pilies g. 17) – seniausia akmens pilis Lietuvoje (pirmą kartą paminėta šaltiniuose 1361 m.), Kurioje, pasak legendų, karalienės „Bonos Sforce“ kariuomenė buvo palaidot.16 a. Pilyje buvo kalėjimas, kuriame sielų kaliniai iki šiol nerado ramybės ir naktį klajoja Kauno pilyje

Upės baseinas (Papilio g.) – taip pat vadinamas Kauno širdimi.Čia galite pamatyti, kaip sueina Nemunas ir Neris. Šiame parke yra daug įvairių žinomų objektų: pagonių altoriaus ritualai, Popiežiaus kalva, 1993 m. Aplankė ir garbino popiežius Jonas Paulius II, Jono Pauliaus II paminklas, Šv. Jurgos bažnyčia su Bernardinų vienuolyno ansambliu, Kauno pilis.

Sv.Šv. Marijos bažnyčia (Papilio g. 7) buvo pastatyta 1503 m., Viena iš pirmųjų bažnyčių sename Kauno mieste, skirta čia birmiečių vienuoliams. Bažnyčios interjere dominuoja gotikinis stilius, jungiantis baroko įrangos fragmentus. Bažnyčios pietinėje dalyje yra vienuolynas.

Rotušė

Kauno miesto rotušė (15 Rotušės g.) – kartais vadinama „balta gulbe“. Jos statyba prasidėjo 1542 m. Miesto rotušės architektūroje dominuoja net 3 stiliai – gotikos, baroko ir ankstyvojo klasicizmo elementai. Įvairūs amžiai rotušės užduotis buvo kitokia: miesto salės aukšte buvo pagrindinės miesto rinkos ir mugės, teismai, 9 vaško lydymo krosnys, taip pat buvo kalėjimai, įvairių prekių sandėliai. Rotušėje vyksta santuokos ceremonijos ir oficialūs renginiai.

Kauno g.Petro ir Pauliaus apaštalų bazilika (Vilniaus g. 1) – pastatyta 1413 m. Vytauto Didžiojo iniciatyva. Tai buvo vienas iš pirmųjų ir seniausių akmens pastatų Kaune. Kauno katedros ir bažnyčios architektūroje dominuoja gotikos ir renesanso stiliai, o ryškiausiame interjere yra baroko sluoksnis su istorizmu (neogotika, neobarokas) ir XX-XXI amžiais. papildomi elementai.

Kauno miesto muziejus (M. Valančiaus g. 6) – muziejuje eksponuojamos istorinės, mokslinės ir pramoninės, kultūrinės ir meninės, garso ir vaizdo kolekcijos, taip pat miesto archeologijos departamentai.Miesto muziejus įsikūręs klasikinio stiliaus pastate, kuris turi ypatingą istorinę reikšmę nuo tautos dvasinės kultūros ir valstybingumo atsiradimo.

Pranciškonų Ksavera (jėzuitų) bažnyčia (9-oji Rotušės g. ) – vėlyvoji barokinė, stačiakampė bažnyčia su dviem bokštais pradėta statyti 1666 m., Pastatyta 1720 m. Jėzuitų vienuolyno terasoje yra žiūrėjimo zona, iš kurios galėsite mėgautis Rotušės aikštės ir senamiesčio grožiu.

Mergelės Marijos atpirkimo bažnyčia (arba Vytauto Didžioji bažnyčia) (Aleksoto g. 3) – seniausia Kauno bažnyčia, pastatyta apie 1400 m., Vienintelė Lietuvoje gotų bažnyčia su kryžminiu dizainu. Istorikai įsitikinę, kad mūšyje su totoriais Vorskloje buvo nugalėtas ir beveik nuteistas Lietuvos didikas Vytautas. Išgelbėjęs, kaip dėkingumo, Vytautas pažadėjo Mergelę Marijai pastatyti bažnyčią upės krantinėje.

Ilgiausias tiltas pasaulyje

Vytauto Didžiojo tiltas – taip pat žinomas kaip „ilgiausias tiltas pasaulyje“.Norėdamas per tilto pereiti iš vieno Nemuno pakrantės į kitą, užtruko net 13 dienų. Kadangi Kaunas priklausė Rusijos imperijai, bet Aleksoto rajone iki 1807 m. Prūsijos karalystėje, kiekvienoje upės pusėje buvo skirtingi kalendoriai, tarp kurių buvo 13 dienų skirtumas.

Aleksoto funikulierius ir stebėjimo zona laikoma viena iš seniausių Europos keltuvų.Jis veikia nuo 1935 m. Su Aleksoto funikulieriu galite pakilti į stebėjimo aikštelę, iš kurios atsiveria nuostabi Kauno senamiesčio panorama.

Lietuvos Respublikos Prezidento istorinė būstinė (Vilniaus g. 33) – kai Kaune tapo laikina Lietuvos sostine (1919-1939 m.), Visas čia vykstantis politinis, ekonominis ir kultūrinis gyvenimas persikėlė. Prezidentūroje dirbo ir gyveno visi trys tuometinės Lietuvos Respublikos prezidentai: Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis ir Kazys Grinius.Pastato kieme galima pamatyti Lietuvos prezidentų pirmininkų skulptūras. Šiuo metu yra muziejus.

Kauno g.Gertrūdos bažnyčia (Laisvės al. 101A) – pastatyta XV a. antroje pusėje – vienas iš labiausiai žinomų gotikos paminklų Lietuvoje..

Laisvės alėja (Laisvėsal.) – apsilankę Kaune, tikrai turėtumėte vykti į vieną iš Kauno svarbiausių gatvių. Gatvės ilgis yra apie 1,7 km, o jo buvimo vieta tiksliai rodo rytinę ir vakarinę kryptis. Pasivaikščioję Laisvės alėją galite pamatyti gražų Vytauto Didžiojo paminklą Kaune. Laisvės alėjoje yra daug kavinių, barų, restoranų ir gražios parduotuvės.

Kaune puikiai išplėsta infrastruktūra, tad kiekvieną tašką galite pasiekti su automobiliu. Mieste taip pat yra ir daugybė nuomos punktų, kuriuose galite išsinuomoti lengvuosius automobilius bei mikroautobusus. Mikroautobusų nuoma yra puikus pasirinkimas jeigu atvykstate iš toliau, kadangi mieste yra specialios aikštelės, kurios priima tiek kemperius, tiek mikroautobusus.