Ar Palanga – vasaros sostinė?

Vasara yra toks metas, kuomet žmonės planuoja savo atostogas, maršrutus ir kelionės. Šiuo sezono metu žmonės tikisi pabėgti nuo visų kasdieninių rūpesčių, atsipalaiduoti, pasilepinti saulėje ir įdegti. Tačiau vis mažiau ir mažiau žmonių renkasi Lietuvos kurortus išmainydami juos į keliones ir poilsį užsienyje. Dar ne taip seniai žmonės vasarą miniomis traukdavo į Palangos miestą, kuris buvo įvardijamas Lietuvos vasaros sostine. Kodėl visgi sumažėjo žmonių kiekis poilsiaujančių Lietuvos pajūryje? Ar galima vis dar sakyti, kad Palanga – vasaros sostinė?

Priežastys, kodėl žmonės atsisako vykti į Lietuvos pajūrį

Mūsų žurnalistai atliko specialią apklausą, kurios metu, buvo apklausta 100 įvairaus amžiaus žmonių, užduodant jiems klausimą, kodėl jie pasirinktų poilsį kitame mieste arba šalyje, o ne Palangoje? Pagrindiniai atsakymai buvo 3, juos visus trumpai ir aptarsime.

3. Didelis jūros užterštumas, tvarka paplūdimio teritorijoje

Palangos paplūdimys

Beveik 25 procentai apklaustųjų korespondentų įvardijo, kad nešvari Baltijos jūra ir tvarkos nebūvimas paplūdimyje skatina juos rinktis keliones svetur. Pasak korespondentų, dauguma atvykusių poilsiautojų nesielgia deramai, teršia jūrą, šiukšlina pliaže, nesuteikia poilsiautojams privatumo ir kitais būdais neleidžia deramai pailsėti kurorto svečiams.

2. Alkoholizmas, triukšmas ir muštynės

32 procentai korespondentų įvardijo, kad Palangos vengia dėl per didelio kiekio jaunimo ir ne tik, kuris spjaudosi, šiukšlina mieste, rėkauja, stumdosi ir ieško konfliktų. Toks jaunimas dažniausiai į Palangą atvyksta atsipalaiduoti iš šalutinių, greta esančių mažų miestelių.

Apklausos metu korespondentai šiuos asmenis itin tiksliai apibūdino: jaunimas iki 19-20 metų, su treningais, veidai papuošti mėlynėmis ir saulėgrąžų sauja rankoje.

Mūsų žurnalistų žiniomis, tokie kurorto svečiai yra labai stebimi ir gaudomi. Pilnutėlėje J. Basanavičiaus gatvėje budi būrys apsaugos darbuotojų, kurie yra pasiruošę tokius kurorto svečius raminti tam skirtomis priemonėmis.

1. Per aukštas kainų lygis

Pats populiariausias atsakymas, kodėl žmonės keliauja į kitus kurortus, o ne į Palangą, kainų lygis mieste. Ne paslaptis, kad Turkijoje savaitės atostogos viešbutyje ant jūros kranto, su įskaičiuotu maitinimu dauguma atvejų išeina pigiau nei 4 – 5 dienos pas močiutę trobelei Palangoje.

Kainos Palangoje itin aukštos, ypač jeigu yra kalbama apie populiarias kambarių nuomas pas močiutes. Palyginimui 2014 metais pakankamai gero lygio kambarį parai galima būdavo išsinuomoti už 25 litus, dabar tokį pat kambarį išsinuomosite už 25 eurus. Žmonės renkasi viešbučius, kuriuose kaina yra panaši kaip ir minėtų kambarių nuoma.

Kavinės ir restoranai taip pat nėra patys pigiausi, dauguma atvejų poilsiautojai valgo pusryčius, pietus ir vakarienė kavinėse.  Meniu retai būna pats pigiausias todėl išlaidos, kelionės pabaigoje, būna ganėtinai ženklios .

Pagrindinis klausimas ar Palanga dar gali vadintis vasaros sostine? Galima sakyti, kad taip. Palanga nėra mirštantis kurortas, čia kasmet suvažiuoja daugybė poilsiautojų iš visos Lietuvos bei užsienio. Palangos miestas turi savito žavesio bei prisiminimų, kurie traukia mus grįžti ten dar ir dar kartą. Poilsis vasarą Palangoje yra tarsi tradicija daugumai mūsų.

Na, o ši apklausa įrodė, kad miestas susiduria su tam tikromis problemomis, kurios atbaido poilsiautojus ilgesniam poilsiui šiame mieste. Paprastai tariant, bėdos yra tam, kad jas spręstume, o problemas spręsti reikėtų pradėti nuo savęs. Saugokime gamtą ir mums brangų kurortą, kuris vis dar yra vasaros sostinė Lietuvoje.