Vieno turisto istorija

Buvo saulėta diena Vilniuje. Aš manau, kad toks puikus oras galėtų būti čia ištisus metus, bet deja.

Tai buvo mano antrasis apsilankymas Lietuvos sostinėje, ir manau, kad miestas vis daugiau ir daugiau bei sparčiau auga. Tai mažas miestas, bet tai reiškia, kad tai neįtikėtinai paprastas ir lengvai pėsčiomis visas lankytinas vietas pasiekiamas miestas. Buvo lengva pamatyti ir daugybę kitų turistų, miesto centrą bei jo pakraščius.

Frankas Zappa Lietuvoje?

Ar galite prisiminti, kokia buvo mūsų pirmoji sustojimo vieta Vilniuje?

Žinoma, Frankas Zappa! Na, bent jo statula.

Jei nustebsite girdėję, kad Vilniuje yra Franko Zappa statula, tu tikriausiai ne vienas. Bandžiau ieškoti informacijos internete, ką tiksliai Frankas Zappa turi bendro su Lietuva, o atsakymas yra nieko – jis niekada net ne aplankė šios šalies.

Tačiau po nepriklausomybės atėjo laikas atsikratyti daugybės komunistinių paminklų mieste (manau, kad kiekviename mieste, kurį lankiau Rusijoje, buvo Lenino statula), o nauja demokratijos dvasia atrodo, kad miestas sutiko statyti statulą šio mėgstamo menininko! Ir kas nusprendė statyti, ne kas kitas, o anksčiau labiausiai žinomas už komunistų didvyrių perdavimus Konstantinas Bogdanas. Tai buvo nauja pradžia visiems!

1997 m., Praėjus dvejiems metams po Franko Zappa statulos atvykimo į Vilnių, ekscentriškumo grupė paskelbė, kad jų kaimynystė yra nepriklausoma valstybė.

Vilniuje rasti nakvynę yra itin nesunku. Apsistojame viename iš daugumo viešbučių šalie miesto centro. Vafliai buvo skanūs, bet mums pasisekė, kiti patalpos aspektai taip pat buvo nuostabūs! Čiužiniai buvo super patogūs, buvo dvi didelės bendrosios erdvės ir virtuvė, darbuotojai buvo draugiški ir pilni patarimų apie Vilnių, o bendrai – nereali atmosfera.

Tai buvo puiki vieta susipažinti su kitais keliautojais, o centrinė senamiesčio kalba pati už save.

Kodėl verta aplankyti Lietuvą?

Apskritai Lietuva viena gražiausių rytų Europos valstybių. Įspūdinga gamta (sunkiai kur pamatysi bent panašų vaizdą), miestai ir miesteliai, kultūra bei renginiai. Visi džiaugiasi šalies nepriklausomybe, turistiniai objektai nepalieka abejingų, na ir kas be ko priėjimas Baltijos jūros – nuostabus. Ar esate kada matę jūrą žiemos – rudenio metu? Jeigu ne, būtinai nuvykite į Palangą (tai miestas prie Baltijos jūros).

Restoranai Vilniuje taip pat įspūdingi, nesu niekur kitur matęs panašaus dizaino greito maito užkandinių su tiek daug žmonių. Žmonės itin gabūs ir geranoriški. Vienas vaikinas naktiniame klube užkalbino mane, diskutavome apie tai, kokie Lietuvoje žmonės darbštūs ir protingi ypač informacinių technologijų srityje. Na, o pasirodo, tas vaikinas yra internetinių technologijų ir reklamos kompanijos vadovas Lietuvoje. Negana to, jis mane supažindino su visu darbuotoju kolektyvu (šventė darbuotojo gimtadienį) bei pasiūlė savo paslaugas. Na man jų nereikėjo, bet pareklamuosiu jo svetainę, žmonės tikrai atrodo patiki. Perteikiant jo žodžiais, jeigu norite būti matomi internete užeikite į agentūra, kur SEO paslaugos yra tikrai kokybiškos. Pavadinimas tikrai geras „Pridėk reklamą“, tai tik patvirtina, kad lietuviai iš tiesų itin kūrybingi žmonės.

Jeigu dar galvojate kur reikėtų apsilankyti ir jeigu dar nesate buvę Lietuvoje – būtinai apsilankykite. Skirkite atostogoms bent 10 dienų ir susipažinkite su šalimi, kuri yra tiesiog tobula gyventi.